Директор Националне службе за запошљавање Милан Боснић боравио је у радној посети Филијали НСЗ у Новом Пазару. Током посете разговарано је о сарадњи са локалном самоуправом и привредом, као и о актуелним потребама тржишта рада.
У оквиру посете обиђене су локалне компаније, а у Културном центру Новог Пазара одржан је састанак са привредницима. Том приликом представљене су мере активне политике запошљавања и програми подршке послодавцима.
„Ово је део шире акције чији је циљ сагледавање стања у привреди и разумевање узрока раста или смањења броја запослених. Заједнички циљ Националне службе за запошљавање, локалне самоуправе и Привредне коморе јесте да будемо стратешки партнери привреди у њеном расту и развоју, као и ослонац грађанима у турбулентном времену глобалне економске кризе. Наш циљ је обезбеђивање стабилности и сигурности радних места, додатно оспособљавање запослених, као и могућност промене запослења“, изјавио је директор НСЗ Милан Боснић.
Директор Филијале НСЗ Нови Пазар Фахрудин Ђекић истакао је значај директне комуникације са привредницима и потребу за развојем нових програма запошљавања.
„Свакодневно сарађујемо са послодавцима и незапосленим лицима, размењујемо информације о изазовима и потребама тржишта рада и припремамо јавне позиве који ће, како очекујемо, бити расписани у наредном периоду. Програм покретања сопственог бизниса и даље је међу најтраженијим у Новом Пазару“, рекао је Ђекић.
Градоначелник Новог Пазара Нихат Бишевац указао је на значај програма запошљавања и стручног усавршавања за развој малог и породичног предузетништва.
„У савременим условима пословања веома је тешко опстати на тржишту и очувати конкурентност. Зато је важно да чујемо на који начин државне институције могу допринети превазилажењу изазова и унапређењу пословања“, поручио је Бишевац.
Циљ сусрета био је јачање сарадње институција и привреде, унапређење тржишта рада и стварање услова за нова и стабилна радна места у Новом Пазару.







