A- A A+

Грејна сезона почиње на време, обезбеђени енергенти

Грејна сезона у Новом Пазару почеће на време. У то се уверио и градоначелник Нихат Бишевац, који је обишао финалне радове на новом објекту топлане на биомасу. За несметан почетак грејне сезоне обезбеђени су и енергенти.

Радови на изградњи нове топлане на биомасу и топловода су при самом крају, па се почетак грејне сезоне очекује 15. октобра, како је и планирано. Градоначелник Новог Пазара Нихат Бишевац је са сардницима данас обишао финанле радове на реализацији овог вишеструко значајног пројкета. Нагласио је да ће, према речима извођача, договорени рок за пуштање у рад нове топлане бити испоштован.

‘’Задовољни смо динамиком извођења радова. Пројекат је у завршној фази, а оно што је најбитније је да ми спремно дочекујемо грејну сезону и да грађани немају разлога за бригу’’, изјавио је градоначелник Новог Пазара Нихат Бишевац.

Подсетио је да је топлана на биомасу капитални пројекат који решава проблеме у области енергетике и животне средине, јер ће се престати са коришћењем мазута и прећи на еколошки прихватљиве енергенте, чиме ће се смањити емисија штетних гасова. Изградњом нове топлане у индустријској зони, решава се проблем централне топлане која је била лоцирана у самом центру Новог Пазара, подсећа градоначелник Бишевац.

Да ће грејна сезона почети на време и да је Нови Пазар снабдевен потребним енергентима потврђује и директор Градске топлане Немања Манчић.
‘’Иако је енергетска ефикасност највеће питање на геополитичкој сцени, ми смо успели. Стигла је и прва количина сечке, тако да и у том смислу спремно дочекујемо сезону’’, изјавио је Манчић.
Додао је да ће раскопане улице приликом изгардње топловода бити сређене И да ће им бити враћен првобитни изглед.

Пројекат изградње топлане на биомасу вредан је нешто више од седам милиона евра. Милион евра је грант Владе Швајцерске, а остала средства обезбеђена су кредитом немачке развојне банке КфW.

 

Фото галерија

Влада Републике Србије
USAID
EP 280 160 CIR1
Стална конференција градова и општина
OSCE
unops