A- A A+

Nastavljen program "IT za sve"

U nastavku programa "IT za sve" koji finansira i realizuje Grad Novi Pazar u partnerstvu sa Centrom za razvoj NIT, uručeni su sertifikati polaznicima. Reč je o učenicima sedmog razreda osnovne škole a sertifikati su uručeni u novopazarskoj Gimnaziji.

"Polaznici uče osnove programiranja i druge stvari koje se tiču razvoja softvera, sa ciljem da popularizujemo IT industriju među mladima", poručio je Šemsudin Plojović ističući da će naredna grupa za IT obuku biti formirana u septembru.

Gimnazija je podržala ovaj projekat u nastojanju da mladima približi tehnologije.

"Budućnost počiva na poznavanju IT tehnologija. Naši učenici su bili mentori polaznicima programa baš zato što naša škola ima IT odeljenja i što želimo da znanja prenesemo na nove generacije", poručila je direktorka Gimnazije, Dženana Raždaginac.

Član Gradskog veća Tarik Rupić ističe da je reč o značajnom projektu.

"Želeli smo da osnovci upoznaju IT programiranje, same učenike birali su nastavnici po principu isticanja na nastavi. Utisci su pozitivni i mi ćemo nastaviti da podržavamo i ideje koje promovišu znanje i korisne su zajednici", kazao je Rupić.

Vlada Republike Srbije
USAID
ЕУПРО+
Stalna Konferencija Gradova i Opština
OSCE
unops